Producent wyrobów z PCV, spółka Ergis-Eurofilms, podniósł, po konsultacji z audytorem szacunkowy skonsolidowany zysk netto za 2007 rok do 12,53 mln zł z 8,41 mln zł, podanych w raporcie za IV kw. ub. roku, opublikowanym w końcu lutego, podała spółka w komunikacie.

"Opracowane po konsultacjach z audytorem, prezentowane w załączonych wybranych danych finansowych Grupy Kapitałowej Ergis, przewidywane szacunkowe wyniki po czwartym kwartale różnią się istotnie od wyników opublikowanych w dniu 28 lutego 2008 roku w Skonsolidowanym Rozszerzonym Raporcie Kwartalnym za IV kwartał 2007 roku" - głosi komunikat.

"Zysk netto Grupy Ergis za rok obrotowy 2007, który będzie prezentowany w sprawozdaniu rocznym, wzrośnie z 8,405 mln zł do kwoty 12,532 mln zł" - czytamy dalej. Spółka podała wariant kalkulacyjny skonsolidowanego rachunku zysków i strat, z którego wynika, że przychody grupy wyniosły w ub. roku 426,00 mln zł.

Według raportu za IV kw., w całym 2007 roku grupa miała 8,41 mln zł zysku wobec 14,15 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 425,95 mln zł wobec 304,74 mln zł.

Ergis-Eurofilms S.A. to największe na rynku polskim i wiodące w Europie Środkowo-Wschodniej przedsiębiorstwo, specjalizujące się w przetwórstwie tworzyw sztucznych i produkcji wyrobów z PVC i PE. W swojej szerokiej ofercie firma posiada folie stretch PE, folie termokurczliwe PVC, folie izolacyjne, dachowe i budowlane PVC, granulaty PVC, folie twarde z PVC farmaceutyczne i techniczne, folie twarde z PP i PS, folie BOPP, panele ścienne i elewacyjne z PVC, parapety z PVC, sztuczne skóry z PVC, tkaniny powlekane PVC, drukowane laminaty do żywności, ceraty z PVC oraz tapety winylowe i papierowe.

Źródło: www.ergis-eurofilms.eu
Źródło: ''