Butelki PET kontra promienie UV

Światowy lider w rozwoju PET, Plastic Technologies Inc. (PTI), przeprowadził badania dotyczące wystawiania butelek na promieniowanie UV przed procesem recyklingu.

Komentarze: 0

Środowisko a decyzje konsumenckie

Z 6000 przebadanych konsumentów w 12 krajach, ponad 70% twierdzi, że troska o środowisko jest istotnym czynnikiem przy wyborach konsumenckich. Sprawdź jak ekologia wpływa na najczęściej kupowane marki napojów.

Komentarze: 0

PlasticsEurope za zakazem składowania odpadów tworzyw sztucznych

Producenci tworzyw sztucznych objęli stanowisko w sprawie planowego pakietu propozycji na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. PlasticsEurope opublikowała rekomendacje i wezwania do ustanowienia, do roku 2025, zakazu składowania dla odpadów ...

Komentarze: 0

Segregowanie odpadów – kartony do płynnej żywności

Większość Polaków ma wątpliwości, do którego pojemnika wrzucać kartony po mleku i sokach. TNS Polska przeprowadziła badania dla Fundacji ProKarton pod hasłem „czy Polacy segregują kartony do płynnej żywności?”.

Komentarze: 0

Torebka foliowa kontra karton

Nie od dziś wiadomo, jak szkodliwe są dla środowiska torebki foliowe. Czy istnieje alternatywa dla sklepowych reklamówek? Era toreb biodegradowalnych okazała się mało skuteczna i równie szkodliwa. Znamy jednak opakowanie, które rozkłada...

Komentarze: 0

Crocodile na PAKFOOD

Systemy CROCODILE firmy BRAMIDAN stosuje się do wyciskania cieczy i zagęszczania materiału. Umożliwiają przy tym minimalne zużycie energii. Już we wrześniu będzie można zapoznać się z możliwościami systemu podczas targów PAKFOOD.

Komentarze: 0