Będzie nowy projekt w sprawie transportu odpadów

Nowy projekt rozporządzenia dotyczącego wymagań dla transportu zawiera m. in. informacje o środkach transportu, ich oznakowaniu i samego sposobu transportowania. Sprawdź gdzie możesz przeczytać nową wersję rozporządzenia.

Komentarze: 0

Czy bezpieczeństwo się opłaca?

100 miliardów złotych rocznie – tyle wynosi koszt wypadków przy pracy w gospodarce magazynowej i transporcie. Czy poprawa bezpieczeństwa pracy może przynieść aż takie oszczędności?

Komentarze: 0

Projekt nowej ustawy o opakowaniach i opłacie produktowej

Projekt nowej ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, przygotowany przez rząd ma połączyć w jedną dwie dotychczas odrębne regulacje: ustawę o opakowaniach oraz o opłacie produktowej i depozytowej.

Komentarze: 0

Będą opłaty za torby foliowe

Już wkrótce klienci sklepów, pakujący zakupy do jednorazowych torebek foliowych, będą musieli za każdą z nich zapłacić 20 gr opłaty recyklingowej. Z opłat mają być zwolnione opakowania do takich towarów jak kiszone ogórki czy ryby.

Komentarze: 0

Gminy mogą zostać właścicielem odpadów

W przyszłym miesiącu do Sejmu ma trafić projekt zmiany ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. Nad projektem od roku pracowało Ministerstwo Budownictwa. Poprzednie rządy już dwukrotnie próbowały zmienić w tym zakresie prawo....

Komentarze: 0

Niewiele czasu na uiszczenie opłaty produktowej

Jak podała Gazeta Prawna: Do końca marca przedsiębiorcy muszą uiścić opłatę produktową i przesłać sprawozdanie z ewidencji opakowań. W przeciwnym razie zapłacą grzywnę.

Komentarze: 0

Opakowaniowe ciekawostki ekologiczne

W Polsce odzyskuje się wielokrotnie mniej odpadów opakowaniowych w porównaniu do innych państw europejskich. Winien jest słabo rozwinięty system selektywnej zbiorki odpadów oraz nasze podejście do problemu śmieci opakowaniowych. Może...

Komentarze: 1